Joga, od czasu rezygnacji, z powodu różnych kontuzji, z trenowania karate, to podstawowa forma mojej aktywności fizycznej. Pierwsze z nią spotkanie i naukę asan miałem już w dzieciństwie. Przez całe moje życie do niej wracałem i używałem jako „narzędzia” pomagającego mi zwiększyć zarówno swoją elastyczność jak i odzyskać sprawność po kontuzjach. Elementy jogi zawsze były składową prowadzonych przeze mnie zajęć karate i choć może się to niektórym wydać dziwne, stwierdziłem, że joga jest znakomitym uzupełnieniem tradycyjnego treningu sztuk walki, o ile nie przesadzimy z rozciąganiem kosztem dynamiki i siły.

Traktuję praktykę jogi poważnie, ale bez podtekstów mistyczno-ezoteryczno-religijnych. Postanowiłem własnym sumptem włączyć do niej podstawowe ćwiczenia kalisteniczne, które znakomicie uzupełniają jogę, dodając praktykującym siły, która, nie tylko moim zdaniem, jest podstawową cechą motoryczną umożliwiającą prawidłowy rozwój ludzkiego ciała.

Na samą praktykę jogi mam dość specyficzne zapatrywania, co można zauważyć w formule prowadzonych przeze mnie zajęć, które łączą statyczne asany, dynamiczne przejścia, przejścia w zwolnionym tempie na pogłębionym oddechu i ćwiczenia kalisteniczne.

Prowadzę obecnie zajęcia jogi w Sosnowcu w Szkole Podstawowej nr 8 przy ulicy Teatralnej 8 ( joga.sosnowiec.pl ), a także w niedzielne poranki ( godz. 10:00 – 12:00 ) otwarte, darmowe zajęcia jogi w Parku Sieleckim przy Szkole Muzycznej.

Zapraszam.